Los Angeles Kings’in Stanley Kupası’na giden yolu nedir?

10 Nisan, Manchester’daki Mucize’nin 40. yıl dönümü. Normal sezonu Wayne Gretzky liderliğindeki Oilers’ın 48 puan gerisinde tamamlayan Los Angeles, seriyi alt üst etmeye devam edecekti. Bu ayın sonunda muhtemelen sezon sonrası rekabetin yenilenmesi öncesinde, Haberler Perşembe günü, Oilers’ın Kings’e karşı 3-2’lik galibiyetinden önce ve bir diğerinin 40. yıldönümünde Crypto.com Arena’da bir playoff önizleme yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptı. destansı: Kings’ Game 1 skorigamik 10-8 çok sevilen Edmonton’a karşı şok edici.

Times yönetici Spor editörü Chris Stone’un moderatörlüğünü yaptığı panele Times köşe yazarı Helene Elliott, spor editör yardımcısı Hans Tesselaar ve Kings içeriden kişiler katıldı. Jesse Cohen Ve Zach Dooley. Aşağıda, anlaşılır olması için biraz düzenlenmiş olan 45 dakikalık sohbetten bir alıntı bulunmaktadır.

Chris Stone: Kings-Oilers’ın ilk turdaki eşleşme olduğunu varsayalım. Bu iki takım nasıl birleşir?

Zach Dooley: Bu iki takım geçen hafta Edmonton’da oynadığında [a 4-3 Oilers shootout win on March 30], Kings-Oilers’ın mükemmel mikro kozmosuydu. O oyunun ilk yarısı Oilers tarafından kontrol edildi. Hızları, becerileri, daha fazla hücum fırsatları vardı ve bu şekilde oynamayı seviyorlar. Serbest akışlıdırlar. NHL’deki en iyi beş oyuncudan ikisine sahipler, [Connor] McDavid ve [Leon] Draisaitl. O adamlar oyunu kontrol etti ama Krallar fırtınayı atlattı. İkinci periyotta karşılık verdiler ve o andan itibaren Krallar diski kontrol etmek olan kimliklerine göre oynadılar. Diske sahip olma, toplu atış, ikinci şans, üçüncü şans.

İki kimliği de gördün. Kings kendi tarzlarında hokey oynadığında, Oilers kendi tarzlarında hokey oynadığında, her iki takım da kendi oyunlarını diğerine empoze edebilir. Hiçbir takım diğerinden daha iyi değil ve geçen haftaki maçın mükemmel bir ön izleme olduğunu düşündüm.

Taş: Zach, gerçekten ilginç bir tema olan takım kimliğine atıfta bulundu. Hans, bu özel Kings takımının kimliği nedir?

Hans Tesselaar: Bence bu Kings takımında uzun zamandır görülmemiş bir yürek ve tutku görüyoruz. Ligin en yetenekli takımı değiller ama bu takım elinden gelenin en iyisini yapıyor. Uzun bir yeniden inşa süreci oldu ve şu anda bir başarı gibi görünüyor.

Bence bu çaba gerçekten takdire şayan çünkü son birkaç yıldır böyle hissettirmiyordu. 2018’den beri ilk kez sezonun bu döneminde maçlar önemli. Kimse bu yıl Kupayı kazanacağını düşünmüyor, ancak bu yıl kazandıkları herhangi bir deneyim, ileride onlar için harika olacak.

Taş: Jesse, bugün erken saatlerde çevrimdışı, hakkında konuşuyorduk [team President] Rob Blake ve ona miras kalan, ki bu fazla bir şey değildi. Açıkçası, biraz dağınık. Ekibin kimliğinin gelişimini Rob altında tartışın.

Jesse Cohen: En iyi koşullardaki en iyi takımlar, ister Oilers hanedanı, ister Canadiens hanedanı olsun, zamanın geçmesiyle uğraşmak zorundadır. Zaman değişir, oyuncular yaşlanır, bu gerçekliğe uyum sağlamanız gerekir. Rob Blake bu takımın başına geçtiğinde ilk hamlesi Cal Petersen’i almak oldu. Bu, Kupa çekişmesi penceresinin muhtemelen hala açık olduğu zamandı.

Ancak görevi devraldığında yaptığı her hamle, bugüne hitap etmek için de olsa, geleceği düşünerek yapıldı. Bana göre başarılı bir şeyi böyle yürütürsünüz… Yeniden inşa etme kelimesini sevmiyorum bile, ama terimi kullanacaksak, bunu böyle yaparsınız. Gözünüz daima geleceğe dönüktür çünkü şu anda ne kadar başarılı veya başarısız olursanız olun, her zaman bir sonraki sezon vardır. Bundan sonra her zaman bir sezon vardır. Cal Petersen’i almak olsun, Alex Iafallo, Sean Walker’ı almak olsun, Trevor Moore’u almak için takaslar yapmak olsun, gelen diğer tüm oyuncular, Sean Durzi, Carl Grundstrom. Şimdi bazı durumlarda beş yıl sonrasını görüyoruz. , her zaman geleceğe bakma stratejisinin getirisi.

Taş: Helene, Blake yıllarını kendi yorumun ve serinin yarattığı kimlik.

Helene Elliott: Herkes iki Kupa takımını severdi ama bence Dean Lombardi çok uzun süre bir arada tutmaya çalıştı. NHL’deki oyun tarzının 2012 ve 14 takımlarının oynadığı ağır hokeyden uzaklaştığını ve daha çok gençliğe ve hıza doğru gittiğini düşünüyorum. Dean, hanedanı seçmeler pahasına ve uzun vadeli gelecek pahasına devam ettirmeye çalıştı. Bu, elbette, Rob’un hemen tersine çevirmesi gereken şeydi. Gençliği bulması, hızı bulması gerekiyordu ve gelişmesi biraz zaman alıyor. Her draft seçimi doğru sonuçlanmayacak. Kolejden bağımsız her temsilci imzalaması doğru sonuçlanmayacak.

Geçen yaz, serbest bir oyuncu için 12 milyon dolarlık bir kontrat imzalamayacaklardı. Buna hazır değillerdi. Kupayı kazanmalarına yardımcı olmayacaktı. Ancak imzaladıkları adamlar – Philip Danault, Viktor Arvidsson, Alexander Edler – tecrübeli varlığı getirdi. O adamlar daha küçük çocuklara verdikleri istikrarı, bilgiyi ve deneyimi getirdiler ve bu semeresini verecek. Bir sonraki adım, belki bu yaz boyunca, bir takas, gerçekten yüksek etkili bir takas ya da yüksek etkili bir serbest oyuncu transferi yaparsınız. Bunu geçen yaz yapmak mantıklı olmazdı. Bunu bu yaz yapmak çok mantıklı.

Kings forveti Viktor Arvidsson, Kasım ayında Ottawa Senatörlerine karşı attığı golün ardından takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Taş: Kings’in bu yaz serbest oyuncu piyasasında birini almak için kendilerini konumlandırmasıyla ilgili daha önce söylediklerinizle biraz eğlenelim. İdeal serbest oyuncu kimdir?

Tesselaar: Filip Forsberg.

Taş: Helene, belirli bir isim veya bir oyuncu türü değilse kimin peşinden gitmeliler?

Elliot: Alex Iafallo’dan daha fazla gol atan 1 numaralı bir sol kanat görmek isterim. Lafallo’yu seviyorum ama eğer üst düzey bir sol kanat olacaksan, üretiyor olmalısın.

Cohen: Pek popüler olmayan bir görüş alacağım. Bence yeniden yapılanmaya odaklanmanızın nedenlerinden biri, Kings’in sahip olduğu yol, genç yetenekleri getirmek ve geliştirmek. Tüm bu yüksek profilli draft seçimlerini almaya odaklandılar. Sık sık sahip olduğum tartışmalardan biri, Kings’in ileriye dönük umutlar geliştirme konusunda güçlü bir geçmişe sahip olup olmadığıdır. Kaleciler ve defans oyuncularıyla olan sicillerini biliyoruz. Her zaman yaptığım tartışmalardan biri, son 10 yılda Anze Kopitar, Jeff Carter, Tyler Toffoli, Tanner Pearson, Dustin Brown, Justin Williams olup olmadığıdır. . . İsimleri hepiniz biliyorsunuz, Jordan Weals’a veya genç adaylardan herhangi birine bu pozisyonları alıp gelecek oyuncular olmaları için yer yoktu. [fans] olmalarını istiyorum.

Artie Kaliyev’in 30 gol atan bir oyuncu olmasını istiyorsanız, ona bu golleri atması için dakikalar tanımalısınız. Filip Forsberg’i imzalamak, son dört yılın yüksek draft seçimlerini takas etmek için takas ediyor. [the franchise] üç yıl önce, takımın esnekliğini sınırlayan bir grup yüksek profilli, yüksek sözleşmeli eski oyunculara sahip olduğu duruma geri döndü. Bu genç oyunculara bir fırsat verirken bu esnekliği korumalarını tercih ederim.

Bununla birlikte, büyük profilli bir oyuncuyla sözleşme imzalarlarsa, yaklaşık 30 saniye içinde kabul edeceğim.

Dooley: Burada önemli olduğunu düşündüğüm nihai şey, Kings’in sezon dışında istediklerini yapmak için kendilerine umutlar, kapasite alanı ve draft seçimleri belirlemesi. Doğru olduğuna karar verdikleri hareketi yapmalarına hemen hemen izin verebilecek bir potansiyel havuzları ve varlık koleksiyonları var.

Taş: Hokey hakkında harika olan şeylerden biri, sezon sonrasına geldiğinizde, bu takımların çoğunun bir şansı vardır. Kings’in 2012’de sekiz numarayken yaptıklarını başarsalardı şaşırmazdın. Ya da ’14’te Pasifik’te üçüncü bitirdiklerinde, tam da şu anda kendilerini buldukları yerde. NHL’de rüya görebilirsin. Bu doğrultuda, Kralların Kupaya giden yolu nedir?

Dooley: Kupaya giden yol muhtemelen Edmonton ve Calgary’yi yenmek anlamına gelir. Kings bu yıl Edmonton ve Calgary ile tek gollü maçlar oynayacaklarını gösterdi. Bu yıl üç kez Flames oynadılar. Üç maç da Darryl Sutter’a özel 3-2’lik maçlardı. Edmonton Oilers’ı bir uzatma maçında oynadılar ve üçüncü periyodun sonlarında tek gollü oyunlar olan, ancak geç güç oyunu golleri veya boş ağlarla genişleyen birkaç maçta oynadılar.

Kings, bu sezonun büyük bölümünde tek gollü hokey oynadı. Hedef farklılıklarına bakarsanız, yılda artı ikidirler. Kings takımları dört ya da beş golle yenmiyor. Tek gollü maçları kazanıyorlar ve onları sezon sonrasına taşıması gereken tek gollü maçlardaki deneyim.

Cohen: Nette başlar. Güçlü kaleciliğin playoff turlarını tanımlamasının kimseyi şaşırtmadığını düşünüyorum. Yalnızca kalecilik gücüyle Kupa kazanan bir takım olduğunu bilmiyorum ama kesinlikle bazı takımlar kalecilik temelinde kendilerini finallerde bulmuşlardır. İki kaleciniz varsa, hiç kaleciniz olmadığı fikrine sıkı sıkıya inanıyorum. Todd McLellan’ın bu konuda benimle aynı fikirde olmayacağını biliyorum ama bence bu Kings takımı için playoff başarısına giden yol, playofflara başlayacak bir kaleci bulmaktan geçiyor.

Taş: Helene, soruyu sana biraz farklı bir şekilde yönelteceğim. Dır-dir bir yol var mı?

Elliot: Mutlaka bir yol vardır. Demek istediğim, biraz önce gündeme getirdiğiniz gibi, Kings 2012’de sekiz numaraydı ve kimse onlardan pek bir şey beklemiyordu ve sonra herkese yıldırım attılar. Herkes sağlıklı olduğu sürece, herkes bir bütün olarak oynadığı sürece, soyunma odasında liderlik olduğu sürece bir yol vardır. Sanırım hepimiz var olduğunu biliyoruz. Sağlam bir liderlik var. Yeter ki çocuklar öğrenebilsinler ve hatalarından kurtulabilsinler. Hata yapacaklar. Önemli olan düştükten sonra nasıl ayağa kalktığındır. Kesinlikle, bir yol var.

Açıkçası Colorado’nun ligin sınıfı olduğunu düşünüyorum, hiç şüphe yok. Bence Calgary de biraz sürpriz oldu ve Darryl Sutter’ın playofflarda nasıl kazanılacağını bildiğini, playoff hokeyine nasıl koçluk yapacağını bildiğini biliyoruz. Herhangi bir sayıda olasılık vardır. Stanley Kupası elemelerini herhangi bir spor dalındaki en iyi elemeler yapan şey budur.

Tesselaar: Kings’in yolunun belki de 2023 olduğuna kesinlikle inanıyorum. Kings 2012’de Kupayı kazandığında, 2010’da ilk turda Vancouver’a yenildiklerinde play-off’lara katılmışlardı. 2011’de Sharks’a altı maçta kaybettiler. Böylece [Cup-winning] 2012’de takım playoff tecrübesine sahipti. Bu takımda çekirdek dörtlü dışında çok fazla playoff deneyimi yok. Arvidsson ve Danault geçen yıl Stanley Cup finallerinde yer aldı. Ama bence bu genç gruptan bu yıl başarmasını istemek çok fazla olabilir. Bence deneyim, ancak bu ekibin ilerlemesine yardımcı olabilir.

Los Angeles Kings’in Stanley Kupası’na giden yolu nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
ataşehir escort kadıköy escort casinoslot sweet bonanza oyna maltepe escort ataşehir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.