Stanley Cup Final yuvarlak masa toplantısı: Tampa Bay üç turba mı yoksa Colorado mu?

Stanley Kupası Finali nihayet burada ve eşleşme olabildiğince iyi.

Birkaç sezondur şampiyonluk yarışmacısı olarak kabul edilen Colorado Avalanche’a karşı üst üste üçüncü kez şampiyonluk arayan Tampa Bay Lightning. Steven Stamkos, Andrei Vasilevskiy ve Nikita Kucherov, Nathan MacKinnon, Cale Makar ve Gabriel Landeskog’a karşı ilk yüzüğün peşindeler.

Colorado, sezon sonrasında 12-2, birinci ve üçüncü rauntlarda galibiyetler ve deplasmanda 7-0’lık bir rekorla. Tampa Bay, ilk turda Toronto’da 7. Oyunu kazandıktan ve Florida Panthers’ı (Başkanlık Kupasının galipleri) süpürdükten sonra, Doğu Konferansı finallerinde New York Rangers’a karşı 2-0’lık bir açığı aşarak altıda kazandı.

Haberler hokey editörü Hans Tesselaar liderliğindeki bir yuvarlak masa tartışmasında, Times köşe yazarı Helene Elliott (Hockey Hall of Fame ödülü sahibi) ve Times çalışanları Curtis Zupke, Jim Barrero ve Nick Leyva, başlayan yedi maçın en iyisi serisi hakkında düşüncelerini aktarıyorlar. Denver’da Çarşamba.

Bu serinin en büyük anahtarları neler?

Barrero: Açlığa karşı deneyim. Bu Colorado Avalanche oyuncuları grubu için ilk Kupayı kazanma açlığı, iki kez savunma şampiyonu Tampa Bay Lightning için kesinlikle bir faktör olacak olan playoff deneyiminden daha ağır basabilir mi? Bunun bir süredir en ilgi çekici Final eşleşmelerinden biri olduğunu görmek ilginç olacak. Connor McDavid ve Edmonton Oilers’ı bir taramada fetheden MacKinnon, bir görevde gibi görünüyor. Onu nasıl yavaşlatırsın? Yıldırım için Anthony Cirelli gibi bir oyuncu muhtemelen deneyecektir. Geçen sezonki play-off’larda Phillip Danault’nun Montreal’deki rolüne benzer bir rol oynayabilir mi? Nazem Kadri’nin sakatlığı ve Colorado’nun kaleci durumunun etkisi ne kadar olacak?

Leylak: En büyüğü, Avalanche’ın tüm sezon boyunca gösterdiği hücum derinliği olabilir. Asıl soru, Tampa Bay’in Colorado’nun saldırısını kontrol altına alıp alamayacağıdır, çünkü bu onu kesinlikle durdurmayacaktır. Avalanche’ın genel takım hızı çok büyük bir faktör olacak. İlk satırdan dördüncü satıra kadar Colorado, Lightning’in ortaya çıkarabileceği her şeyle iyi eşleşir, özellikle de Brayden Point her zamanki hali değilse. Ayrıca Colorado, Makar ile birlikte mavi hatta avantaja sahip; sadece Victor Hedman, bu açıdan Makar tipi bir yeteneğe yakın bir şeye sahip.

Avalanche defans oyuncusu Cale Makar, Batı Konferansı finallerinin 1. maçında Edmonton Oilers’a karşı attığı gol için tebrik edildi.

(Jack Dempsey / Associated Press)

Zupke: Hokey klişesi nedir, en iyi oyuncularınız en iyi oyuncularınız olmak zorunda mı? Maçları hangi yıldızların devralacağı belli olacak: Vasilevskiy, Kucherov ve playoff kahramanı Point for Tampa Bay (bu yazı yazıldığı sırada Puanın en azından 2. Maçta elde edilmesi bekleniyordu). Colorado için elbette McKinnon, Landeskog ve Makar – aman tanrım, Makar ne kadar iyi?

Elliot: Bir anahtar, Colorado’nun bu kadar uzun bir aradan sonra paslanıp paslanmadığı olacaktır. Pratik asla gerçek bir oyunla aynı yoğunluğa sahip değildir.

Colorado, ilk turda Nashville’i süpürdükten sonra yedi gün izin aldı. 6 Haziran’dan beri oynamadılar. Bu ne kadar önemli olacak?

Zupke: Hokey oyuncuları sporda alışkanlığın en uç yaratıklarıdır. Gün aşırı oynamayı seviyorlar, genellikle sabah kaykayıyla ve aynı zamanda disk düşürme için, bu yüzden çok uzun süre oturmanın bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Bunu söyledikten sonra, bence pas ne olursa olsun, 1. Oyunun ilk birkaç vardiyasında dağılacaktır.

Barrero: Hiç etken olacağını düşünmüyorum. Avalanche, play-off’ları hızla geçti ve Nashville’i silip süpürdükten ve ardından bir sonraki serinin 1. Maçında uzatmada St. Louis Blues’u yendikten sonra uzun bir arayla başa çıktı. Hiç şüphem yok ki Colorado sonunda bu grupla Kupa Finaline ulaştı ve başarısız olmamak için yeterince teşvik edici olacak.

Leylak: Bunun çok önemli bir faktör olacağını düşünmüyorum ama Lightning, Ball Arena’da bir oyun çalmanın avantajını kullanmak istiyorsa, Oyun 1 o oyun olacaktır. Ayrıca, COVID-19 sorunları nedeniyle bu sezon uzun işten çıkarmalar ve yoğun programlarla dolu, bu nedenle bu takım, diğerlerinden daha fazla, boş oturmaya alışmış olabilir. Ama asla bilemezsiniz, Ducks’ın New Jersey’e karşı 2003 Kupa Finalinden önce yaklaşık iki haftalık bir ara verdiğini hatırlıyorum ve hepimiz bu serinin nasıl sonuçlandığını biliyoruz.

Geçen sezon playoffların MVP’si olarak Conn Smythe Kupasını kazanan Vasilevskiy’nin Tampa Bay için gol olacağını biliyoruz. Diğer ağda kim olacak? Darcy Kuemper, Avalanche’ın 1 numaralı kalecisi, ancak Edmonton’a karşı Batı Konferansı finallerinin son üç maçını vücudunun üst kısmından sakatlanarak kaçırdı. Kuemper oynamaya hazır olsun ya da olmasın, Colorado playofflarda 6-0 olan Pavel Francouz ile devam edecek mi?

Barrero: Kuemper, Oilers’a karşı 4. maçta Francouz’un yedeği olmak için geri döndü, bu yüzden bence en son işe yarayan şeye bağlı kal. Bırakın Francouz size onu görevden almanız için bir sebep versin ve eğer yaparsa, o zaman sizi bekleyen iyi bir seçeneğiniz olduğunu bilirsiniz. Colorado, bunu sahip olunması gereken iyi bir sorun olarak çerçevelemeli ve bunun bir yük olmasına izin vermemelidir.

Leylak: Denver Post’tan gelen haberlere inanılacaksa, Kuemper Çarşamba gecesi gitmeye hazır. Ama gidemezse, Avalanche, Francouz filedeyken pek bir şey kaybetmez. O sağlam bir yedek ve Colorado’nun ateş gücü ile 1-0’lık bir oyun çalmak için kesinlikle kalecinize ihtiyacınız yok.

Elliot: Bu kadar çok boş zamana sahip olmak, Kuemper’in üst vücut yaralanmasından kurtulmasını sağladı ve bu iyi bir şey. Antrenör Jared Bednar (Uluslararası Roller Hockey International’ın uzun süre önce aramızdan ayrılmış olan Anaheim Bullfrogs takımında kısa bir süre forma giymiş olan), başlangıç ​​oyuncusunu onların çalışmalarına göre seçeceğini söyledi, ancak muhtemelen Kuemper bu onuru kazanacak.

New York Islanders’ın 1980’den 1983’e kadar arka arkaya dört kupa kazanmasından bu yana hiçbir takım Kupayı arka arkaya üç kez kazanmadı. Tampa Bay bunu başarırsa, ne kadar etkileyici bir başarı olur?

Elliot: Tampa Bay üst üste üçüncü sezonda Kupayı kazanırsa, “hanedan” kelimesi sohbette yer almalı. Başka hiçbir üç kez kazananın karşılaşmadığı koşullar altında, bir salgınla ve pandemi ligin gelirlerini baltaladığı için çok fazla artmayan bir maaş sınırı altında oynayarak kazandılar. Ve hala en iyi döneminde olan kilit oyuncular ve hala akan yeteneklerle, bitmiş olmaktan çok uzaklar.

Tampa Bay Lightning, 7 Temmuz 2021'de 5. Maçta Montreal Canadiens'i 1-0 mağlup ettikten sonra Stanley Cup ile poz veriyor.

Tampa Bay Lightning, 2021 Finalinde Montreal Canadiens’i mağlup ettikten sonra Stanley Cup ile poz veriyor.

(Bruce Bennett/İlişkili Basın)

Barrero: Son derece etkileyici. Odaklanmayı kaybetmenin ve bilinçaltında arka arkaya Kupalarla yetinmenin çok kolay olabileceği bu koşu sırasında Yıldırım gerçekten gözlerimi açtı. Tam tankın boşalmak üzere olduğunu düşündüğünüzde, oyunlarını bir kademe yükseltmenin bir yolunu buluyorlar. Bunu belki de son iki sezondaki deneyime borçluyuz, ancak bu seviyede bu kadar uzun süre kazanmaya devam etmenin gerektirdiği zihinsel eziyet takdir edilecek bir şey. Bu takım arka arkaya 11 playoff serisi kazandı. Bu sadece vahşi. Ve şimdi NHL’de yetenekli bir takımı maaş sınırı kuralları altında bir arada tutmanın ne kadar zor olduğundan bahsetmedik bile.

Zupke: Helene Salı günü yazdığı köşe yazısında bunu ayrıntılı olarak açıkladı. Sadece şunu ekleyeceğim, Kralları “mini hanedanlıklarında” ele aldıktan sonra, yalnızca yeteneğe, kısa yazlara dayanacak fiziksel/zihinsel dayanıklılığa ve yaratıcı bir GM’ye sahip olmanız değil, birçok şeye sahip olmanız gerekir. sağa git, yani sağlıklı kal. (Komik, 2013’te Chicago dizisi sırasında Kings’in Mike Richards’ı kaybettiğini hatırlıyorum, önde gelen bir ulusal yazar bana döndü ve “Onsuz piştiler” dedi). 2010’ların başında Kings ve Blackhawks ne kadar iyi olsa da, hiçbiri Kupayı arka arkaya üç kez kazanamadı.

Leylak: Özellikle maaş sınırı döneminde olduğumuzu ve Lightning’in son iki yılda fazla bir şey kaybetmediğini düşündüğünüzde, bu inanılmaz bir başarı olurdu. GM Julien BriseBois, sağlam bir kadro için gereken rol oyuncularını bulma konusunda harika bir iş çıkardı, ancak Steve Yzerman’ın katkılarını da unutmayalım. Bence COVID-19 balon sorunlarının üstesinden gelmek muazzamdı ve ardından balon olmayan sezonlarda başarı elde etmek bunu daha da etkileyici kılıyor.

Arka arkaya üç sezonda ikinci turda mağlup olan Avalanche, başarısız olarak kabul edildi. Bu etiket artık geçmişte kaldı mı yoksa hepsini kazanmaları mı gerekiyor?

Elliot: Bir takımın Kupayı kazanmasından önce, bir sezonda üzücü bir mağlubiyet veya başka bir hayal kırıklığı yaşaması gerektiğine kesinlikle inanıyorum. Adalılar, dört Kupa serisine başlamadan önce iki sezonda Toronto ve New York Rangers’a yenildi. Oilers, beş sezonda dört ve yedi sezonda beş kez kazanmadan önce 1983’te Adalılara yenildi. Bence Colorado bu deneyimleri yaşadı ve kalecilik devam ederse hepsini kazanmaya hazır. İyi draft ettiler, hatırı sayılır bir derinlik geliştirdiler ve son takas tarihinde Ducks’tan Josh Manson’u alarak eksik bir fiziksellik unsuru eklediler.

Barrero: Etiketi gerçekten atmak için hepsini kazanmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar yetenekli bir grupla sadece oraya gitmek yeterli olmayacak. Şimdi yapmazlarsa, korkarım ki bu takımla olmayacak. Ama dostum, böyle başarılı bir rakibe karşı bunu yapmak ne büyük bir meydan okuma. Yine de başarısız olurlarsa, bundan yıllar sonra kimse kiminle oynadıklarını, sadece kaybettiklerini hatırlamayacak. Belki haksız bir değerlendirme, ancak tarihin takımları böyle görme eğiliminde olduğu gerçeği.

Leylak: Bu etiketi sallamak için bu sezon kazanmaları gerektiğini düşünüyorum. MacKinnon-Mikko Rantanen-Landeskog makinesi daha genç değil ve Colorado gibi hızlı takımlar her sezon ilerledikçe bir adım kaybediyor gibi görünüyor. Bu Avalanche’ın zamanı.

Tamam, her şey söylendiğinde ve bittiğinde, Kupayı kim kaldıracak?

Barrero: Playofflardan önceki seçimime bağlı kalmalıyım ve bu Avalanche. Bu nihayet onların yılı. Bunu altı maçta yapıyorlar. MacKinnon, Conn Smythe Kupasını kazandı ve onu play-off öncesi Makar seçimimin üzerine aldı.

Leylak: Yedi maçta bana Colorado’yu verin. Tampa Bay’in bu takıma ayak uydurabileceğini sanmıyorum ve onu yavaşlatmak için gereken derinliğe sahip değil gibi görünüyor. Avalanche için ağda hangi kaleci olursa olsun, bence Vasilevskiy’nin bu sefer elleri dolu olacak. Vasilevskiy’nin Colorado’yu yenmesi insanüstü bir çaba gerektirecekti. Nazem Kadri sakatlanırsa etkili olabilirse, Colorado çok daha sert olacak.

Elliot: Makar başrolde, Colorado altıda.

Zupke: Görünüşe göre Colorado’nun zamanı, değil mi? Orada çok fazla yetenek var. Herhangi birini binadan kayarak çıkarabilirler. Ama yine de biri seni devirene kadar şampiyon olduğunu düşünüyorum ve Vasilevskiy’i seviyorum, bu yüzden yedide Tampa Bay ile gideceğim. Bahsi korumak için bu nasıl?

Stanley Cup Final yuvarlak masa toplantısı: Tampa Bay üç turba mı yoksa Colorado mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
izmir escort konya escort sweet bonanza oyna ataşehir escort kadıköy escort casinoslot
eduburs.com bakırköy escort casibom esenyurt escort avcılar escort beylikdüzü escort