İyi seyahat eden Krallar Ördekler'i yendi

Bad Chatty

New member
Kings'in pivotu Anze Kopitar, filelerin arkasından çıkan Vladislav Gavrikov'un pasını çekti ve Adrian Kempe'nin sağ kanattan hızla ilerlediğini gördü. Üçüncü periyodun başlarında Lukas Dostal'ı geçerek maçın ilk golünü atan Kempe'yi beslemek için iki Ducks savunucusunun arasına iğneyi geçirdi.

“Bunu gördüğünde [someone] Disk zamanla kasette yer alıyor ve üzerimde yenebileceğim bir D-Man varmış gibi hissediyorum, hemen yola çıkacağım,” dedi Kempe hedefi hakkında. “Ve bu adamlar bunu biliyor. Beni daha önce pek çok kez buldular.”

Kempe'nin Pazar günkü golü, kariyerinde Ducks'a karşı attığı 15. gol oldu; bu, 2020'den bu yana herhangi bir NHL oyuncusunun onlara karşı attığı en yüksek gol oldu.

Beş dakika sonra, Alex Laferriere Ducks'ın pasını aldı ve ikinci golü ekledi – sonuçta belirleyici olan – bu sezonun ilk Freeway Face-Off'unda Kings'in ezeli rakiplerine karşı 4-1 galibiyetine imza attı.

“Son golün güzel yanı şuydu: [Alex Turcotte] Kings koçu Jim Hiller, “Savunmacının peşindeydi ve bu yüzden belki de istediğinden daha erken bir oyun yapmak zorunda kaldı” dedi. “Demek bu işin içinde iki adam var. Laf golü atıyor, Turk asist yapamıyor ama bu da aynı derecede önemliydi.”

İlk periyotta yavaş başlasa da, Krallar sonunda oyuna hakim oldu ve 37 kaleyi bulan şutla hücumda oyuna hakim oldu. Karşılaşmaların %62,3'ünü kazandılar. Defansif olarak Ducks'ı sadece 15 kaleye şutla sınırladılar; David Rittich 14 kurtarış yaptı, 11 bloke şut ve 8 top kaybı yaptı.

Hiller ayrıca takımının penaltı atışlarındaki disiplininden de memnundu çünkü Ducks'ın sezon öncesi dönemden bu yana geliştiklerini kabul ettiği üç güç oyununun herhangi birinde gol atmasını engellediler.

Hiller, “Biraz daha pasif davrandığımız ve baskı için bir tetikleyici beklediğimiz zamanlar ve belirli senaryolar var, oysa daha önce her yerde baskı yapıyorduk” dedi. “Bu gece birkaç kez geri çekildiğimizi, tetikleyiciyi beklediğimizi ve sonra tekrar yola çıktığımızı düşündüm. Yani iyi bir iş çıkardılar.

“Sanırım bunu giderek daha fazla anlamaya başlıyoruz. Açıkçası oyunun önemli bir parçası çünkü diğer takımı gerçekten hayal kırıklığına uğratabiliyor. Biz de zaman zaman bu durumun diğer tarafında olduk.”

Montreal'de 4-1'lik bir galibiyet alan Kings, daha önceki üç maçını kaybettikten sonra üst üste iki galibiyet elde etti. Crypto.com Arena'da devam eden yenileme çalışmaları iç saha açılışlarını Perşembe gününe ittiğinden, normal sezonda veya sezon öncesi dönemde henüz kendi sahalarında bir maç oynamadılar.

Honda Center'ın Kings'in sahasından sadece 31 mil uzakta olduğu bu maç, oyuncuların tüm sezon boyunca ilk kez evlerinde vakit geçirebildikleri maçtı. Bu, yeni baba olan savunma oyuncusu Joel Edmundson gibi adamların her anın tadını çıkarabileceği anlamına geliyor.

“Son birkaç gündür pek uyuyamadım ama eşim dün gece kendi odamda uyumama izin verdi, bu yüzden Bugün oldukça iyi hissettim” dedi Edmundson.

Perşembe günü San Jose Sharks'a ev sahipliği yapmadan önce Salı günü Las Vegas'ta bir yol maçını daha tamamlamaları gerekecek.