Kings'in savunucusu Mikey Anderson şimdiden bir yıldız oldu

Bad Chatty

New member
Mikey Anderson, Kings'in en iyi savunma ikilisini oluşturmak için başlangıçta Drew Doughty ile eşleştirildiğinde, Anderson, pas istemektense Doughty'den imza istemeye daha yatkındı.

Anderson, Kings'in Stanley Kupası şampiyonası takımlarında lider olan, iki kez Olimpiyat altın madalyası kazanan ve 2016'da NHL'nin en iyi savunucusu olarak Norris Trophy'yi kazanan Doughty hakkında “Biraz hayran kaldım” dedi.

Anderson, “O, televizyonda izleyerek, video oyunlarında birlikte oynayarak büyüdüğüm bir adam” dedi. “Sonra buraya geliyorsun ve onunla oynamak zorunda kalıyorsun, bu biraz korkutucu.”

Doughty'nin desteği, Anderson'un sinirlerini atmasına ve sert vuruşlara sahip sağlam bir savunmacı haline gelmesine yardımcı oldu. Anderson'ın özgüveni ve gücü katlanarak arttı ve bu sezon buzun her iki ucunda da çiçek açmasına yardımcı oldu.

Oynadığı her maçta, geçen ay imzaladığı sekiz yıllık, 33 milyon dolarlık sözleşme uzatması, Kings için daha çok bir pazarlık gibi görünüyor. 23 yaşındaki Minnesota yerlisi, geleceğin kaptanı olma yolunda ilerliyor ve Los Angeles'ta kalmak için birkaç yıllık serbest oyunculuktan vazgeçmeye hazırdı.

“Buraya geldiğimden beri burası evimmiş gibi hissettim” dedi. “Çok iyi uyum sağladığım bir yer, ya da en azından öyle olduğumu hissediyorum. Yaşam açısından bakıldığında burası bir süreliğine kaldığımı, bir aile kurduğumu ve her şeyi burada görebildiğim bir yer. Ve takım iyi bir yerde. Grup olarak işlerin gidişatını seviyorum. Buradaki erkek grubunu seviyorum ve bunun bir parçası olmak istiyorum.”

150 vuruşla takıma liderlik eden ve blok atışlarda 125 vuruşla Matt Roy'un ardından ikinci sırada yer alan Anderson, 71 maçta 5 gol ve 19 sayı ile kariyerinin en iyi toplamını üretti. Bu çok zorlayıcı değil ama Minnesota Duluth Üniversitesi'nde güç oyunu oynayan Anderson'ın keşfetmeye devam edebileceği bir boyut.

“Açıkçası savunma kısmı benim gücümdü, bir nevi kendim için inşa ettiğim şeydi. Bunu kaybetmek istemiyorum,” dedi Cuma günü takımın El Segundo'daki antrenmanından sonra. “Oyun gidişatına göre, özellikle şu anda ligde sahip olduğumuz hücum savunma oyuncuları nedeniyle hücuma yardımcı olmak istiyorsunuz. Onları iyi bir şekilde tamamlayabileceğimi hissediyorum ama bu, eğer başarabilirsem, geliştirmeye devam etmek ve takıma yardımcı olmak istediğim bir konu.”

Antrenör Todd McLellan, Anderson'u NHL'nin elit kapanma savunucuları arasında sayıyor ve Anderson'un puan üretimini artırarak daha yüksek seviyelere ulaşmaya çalışmasından etkileniyor.

McLellan, “Bence o her zaman gerçekten sağlam, kontrol eden, savunmayı ön planda tutan bir oyuncuydu ama şutları üzerinde gerçekten çok çalıştı ve ne zaman devreye girmesi gerektiği konusunda daha iyi bir zamanlama anlayışına sahip. Artık hücumda kendine çok daha fazla güveniyor,” dedi McLellan. “Bu, buz üzerindeki beceri kısmı.

“Antrenmanlarda bile onun yedek kulübesindeki liderliğini göremiyorsunuz. Öne çıkan pek çok adam var ama o, grup üzerindeki etkisini düzenli olarak kullandığını fark ettiğim bir kişi. Ve onun da etkisi var.”

Kings savunma oyuncusu Mikey Anderson (44), 11 Mart'ta Nashville Predators kalecisi Kevin Lankinen'i geçen golü attı.

(Marcio José Sanchez / Associated Press)

Hâlâ gelişmekte olan bir savunma oyuncusuna göre Anderson kariyerinde ve soyunma odasında iyi bir yerde. Doughty antrenman tesisinde sağında oturuyor. Kıdemli Alex Edler solunda oturuyor. Anderson sesini buzda ve odada buldu ama dinlemenin değerini biliyor.

“Bu ikisinden bir şeyler öğrenmek harika” dedi. “İkisi arasında 2.000'den fazla oyun deneyimi var. Etrafta olmaları harika adamlar. Bunu yaptılar ve çok başarılı olmuş takımlarda bunda büyük rolleri oldu, bu yüzden genç bir oyuncudan daha fazlasını isteyemezsiniz.”

Savunma son zamanlarda Kings için bir güç haline geldi; sezon başındaki bazı tökezlemelerin ardından hareketlerini toparlayan ve Cumartesi öğleden sonra Crypto.com Arena'da Winnipeg Jets'i 4-1 yendikten sonra 9-0-2'lik bir galibiyet serisi elde eden Kings.

Kings son dokuz maçında rakiplerine 36-16 üstünlük sağladı; Nashville ve Vancouver'a penaltı atışlarında mağlup olan takım golü hariç. Savunmaya yeniden odaklanmaları, 28 Şubat'ta Winnipeg'de yapılan penaltı atışında Jets'i 6-5 yenmelerinin ardından başladı. McLellan bunu, oyunculara başlama atışı sonrası kapsama alanı ve savunma bölgesi konumu gibi küçük ayrıntıların değerini vurgulayan bir video göstererek izledi.

Bu, toplu gol atan ama yine de kimliğini golleri engellemeye dayandıran bir takım için tam bir darbe oldu.

Anderson, “Sanırım yıllar geçtikçe grubumuz için neyin işe yaradığının farkına vardık ve bunun bir parçası da iyi bir savunma takımı olmak.” dedi. “Geçen yıl bunu çok yaptık ve bu, yılın başında pek sahip olmadığımız bir şeydi ve yavaş yavaş bulduk. Zaman geçtikçe bunu daha rahat yapmaya başladık. Biz buna güvendik. Herkes bir şekilde buna inandı. İhtiyacımız olduğunda kurtarış yapan kalecilerimizin olması bize yardımcı oluyor.

“Belki de arızalarımızla, yılın başında yaptığımız gibi maç başına beş ya da altı maç çıkaramıyoruz. Şimdi bir ya da iki tane var. Ama onlara ihtiyacımız olduğunda bize yardım edebildiler. Sonuçta bunun bir grup çalışması olduğunu ve herkesten iyi bir gelişme olduğunu düşünüyorum.”

Gerçek adı olan Michael veya Mike yerine “Mikey” olarak anılmasına gelince, bunun şimdiye kadar bildiği tek isim olduğunu söyledi. “Bazı insanlar 'Ne zaman değişeceksin? Büyümüşsün'' dedi. “Güldüm.”

Mikey rolünde gayet iyi iş çıkardı. “Neden değişiyorsun?” dedi. “Bunu saklayacağız.”